Warre’s LBV 2007 nefiltrované (plněno 2011) 0,75l

1 hodnocení

Ojedinělé portské víno typu LBV ročníku 2007 nejdříve zrálo čtyři roky v sudech, načež bylo bez jakýchkoli úprav naplněno do lahví a zrálo v nich dalších šest let. Výsledkem je víno s mimořádně bohatou vůní i chutí zralého ovoce, zejména třešní, a bezu. Na patře je velmi elegantní a svěží, s jemnou tříslovinkou a kořeněnými tóny korunovanými příjemným dojezdem. Jelikož se jedná o víno nefiltrované, je třeba láhev před otevřením nechat minimálně půl hodiny odstát a následně dekantovat, dokud se neobjeví první stopy sedliny. Nejlépe chutná k sýrům a oříškům.

929 Kč 767,77 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kořeny značky byly položeny roku 1703, když dva Angličané, William Burgoyne a John Jackson, začali v Portugalsku obchodovat s řadou komodit včetně vína. Jméno Warre do firmy vstoupilo roku 1729 a koncem 18. století, již pod značkou Warre's, se firma stala jedním z hlavních hráčů na trhu s portským vínem - například roku 1791 činil její podíl celých deset procent. Od roku 1908 patří značka Warre's do portfolia ve vlastnictví rodiny Symingtonů, významných producentů portského.

Kód Kód: 3010
Jméno značky: Warre's
Kategorie: Late Bottled Vintage (LBV)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Sýry

Kořeny značky byly položeny roku 1703, když dva Angličané, William Burgoyne a John Jackson, začali v Portugalsku obchodovat s řadou komodit včetně vína. Jméno Warre do firmy vstoupilo roku 1729 a koncem 18. století, již pod značkou Warre's, se firma stala jedním z hlavních hráčů na trhu s portským vínem - například roku 1791 činil její podíl celých deset procent. Od roku 1908 patří značka Warre's do portfolia ve vlastnictví rodiny Symingtonů, významných producentů portského. Statek Quinta da Cavadinha, který je ve vlastnictví značky od roku 1980, je majitelem některých z nejlepších vinic v celém regionu.

NajduZboží.cz