Arinto Acores Indigenas White 0,75l

1 hodnocení
Akce Tip
ARINTO DOS AÇORES 2018 Indigenas

Exkluzivní lokální víno z Azorských ostrovů, které na 100 % pochází z výjimečné místní odrůdy Arinto dos Açores. Víno má jasnou, citrusově žlutou barvu, a čistou citrusovou vůni s dotekem minerálů a tóny grapefruitu. Chuťově je svěží s výraznou kyselinkou a mineralitou, dlouhým dozvukem a tóny soli, a s vyšším obsahem alkoholu 12.5 %. Skvěle se hodí k mořským plodům, grilovaným rybám a salátům. Doporučujeme skladovat při teplotě 6-8ºC, podávat při 12ºC.

 

990 Kč 818,18 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Tvůrcem tohoto vína je Antonio Maçanita, který je duchovním otcem a propagátorem moderního azorského vinařství. Hrozny pro Arinto dos Açores Indigenas se sklízejí ručně, po lisování celých trsů hroznů pak vzniká spontánní fermentací z lokálních kvasnic v horizontálně umístěných ocelových kádích. Víno je esencí prostředí, odkud pochází. 

Kód Kód: 9004
Jméno značky: Antonio Macanita
Kategorie: Zelené a Azorské víno
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Azorské
? Párování: Ryby a mořské plody

António Maçanita, původem z Azorských ostrovů, patří mezi nejuznávanější portugalské vinaře, roku 2018 dokonce získal ocenění "Vinař roku". Jeho specialitou jsou mimo jiné téměř zapomenuté odrůdy hroznů, které vrací zpět do užívání.

NajduZboží.cz