Verdelho a Original 0,75l

3 hodnocení
Novinka Tip
Azores wine detail removebg preview

Exkluzivní a zcela ojedinělé víno z Azorských ostrovů, jedinečná ukázka místního vinařství. Má jasně slámovou barvu s vůní po ananasu a mučence a s nádechem moře. Chuťově je svěží a energické, na patře nejdříve plné, později s dotekem tropického ovoce a dlouhým a čistým dozvukem, v němž se projevuje salinita a minerálnost azorské půdy. Hrozny, z nichž víno vzniká, se sklízejí ručně do velkých košů, následně pak jsou plněny do malých ocelových nádrží, kde víno zraje zhruba půl roku a prochází důkladným procesem batonáže. Výsledkem je plná, zralá chuť, víno je vhodné k delší archivaci. Nejlépe chutná k mořským plodům a ke grilované i smažené rybě.

790 Kč 652,89 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Víno pochází z ostrova Pico, kde se vyrábí ve velmi malém množství z hroznů pěstovaných na vulkanické půdě v těsné blízkosti oceánu, od něhož vinice není vzdálena více než 50 metrů. Tato unikátní poloha propůjčuje vínu nenapodobitelné vlastnosti, které jsou skutečně originální a výtečně se snoubí s tradicí odrůdy Verdelho, jež vznikla právě na Azorách již počátkem 17. století.

Kód Kód: 9001
Jméno značky: Antonio Macanita
Kategorie: Zelené a Azorské víno
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Azorské
? Párování: Ryby a mořské plody

António Maçanita, původem z Azorských ostrovů, patří mezi nejuznávanější portugalské vinaře, roku 2018 dokonce získal ocenění "Vinař roku". Jeho specialitou jsou mimo jiné téměř zapomenuté odrůdy hroznů, které vrací zpět do užívání.

NajduZboží.cz