Verdelho a Original 0,75l

Značka: Antonio Macanita

Exkluzivní a zcela ojedinělé víno z Azorských ostrovů, jedinečná ukázka místního vinařství. Má jasně slámovou barvu s vůní po ananasu a mučence a s nádechem moře. Chuťově je svěží a energické, na patře nejdříve plné, později s dotekem tropického ovoce a dlouhým a čistým dozvukem, v němž se projevuje salinita a minerálnost azorské půdy. Hrozny, z nichž víno vzniká, se sklízejí ručně do velkých košů, následně pak jsou plněny do malých ocelových nádrží, kde víno zraje zhruba půl roku a prochází důkladným procesem batonáže. Výsledkem je plná, zralá chuť, víno je vhodné k delší archivaci. Nejlépe chutná k mořským plodům a ke grilované i smažené rybě.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Kód: 9001
790 Kč 652,89 Kč bez DPH
Verdelho a Original 0,75l
Značka: Antonio Macanita
Azores wine detail removebg preview
Novinka Tip
Konkurenční výhody
Dovážíme
přimo z Porta
Doprava
od 89 Kč
Doprava zdarma
od 1500 Kč
Přes 30
značek portského
FOODPLATTER CHEF GRAPES WINE SPAGHETTI BREKFAST MENU BEER FAST FOOD REFRESHMENTS ORGANICFRUIT ICE CREAM COCKTAILBAR SEA FOOD HOT TEA CHEESE STEAK COFFEEBAR SODA WATER EXTRA VIRGINEOIL MILKSHAKE SUSHIBAR ORGANICMILK PIZZA ROASTEDCHICKEN FLAT LINE ICONS RESTAURANT & FOOD
Unikátní portská vína
na objednávku

Víno pochází z ostrova Pico, kde se vyrábí ve velmi malém množství z hroznů pěstovaných na vulkanické půdě v těsné blízkosti oceánu, od něhož vinice není vzdálena více než 50 metrů. Tato unikátní poloha propůjčuje vínu nenapodobitelné vlastnosti, které jsou skutečně originální a výtečně se snoubí s tradicí odrůdy Verdelho, jež vznikla právě na Azorách již počátkem 17. století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelené a Azorské víno
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Hodí se k: Ryby a mořské plody
? Typ vína: Azorské

António Maçanita, původem z Azorských ostrovů, patří mezi nejuznávanější portugalské vinaře, roku 2018 dokonce získal ocenění "Vinař roku". Jeho specialitou jsou mimo jiné téměř zapomenuté odrůdy hroznů, které vrací zpět do užívání.

NajduZboží.cz