Tinto Vulcánico 0,75l

2 hodnocení
Novinka
tinto vulcanico 2017 bottle

Červené víno z Azorských ostrovů, další skvělý kousek v naší nabídce, který se vidí jen vzácně. Je výsledkem ojedinělé kombinace hroznů odrůd Tempranillo, Agronòmica, Castelão, Malvarsico, Merlot, Touriga Naçional, Saborinho a Syrah, jež pocházejí z vinic založených v létech 1989-2004 a umístěných na sopečné půdě v bezprostřední blízkosti Atlantiku. Víno má jasné rubínovou barvu a vůni zahradního ovoce lehce prostoupenou slanými doteky moře a kamene. Chuťově je svěží, poznáme v něm brusinky, višně a ještě nedozrálé maliny, to vše dovršeno dotekem soli a kořeněným, exotických dojezdem. Vzhledem ke svým vlastnostem se víno hodí k mnoha různým pokrmům, ale nejlépe se páruje s pikantními jídly stylu tuňák s olivami a kapary, nebo i s carpacciem.

690 Kč 570,25 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Tvůrcem tohoto vína je Antonio Maçanita, který je duchovním otcem a propagátorem moderního azorského vinařství. Řada vín Vulcánico má reprezentovat specifický charakter půdy Azorských ostrovů, jeho červené pak pochází z hroznů pěstovaných jen s minimální mechanizací, jež zvýrazňují prvky soli, větru a sopečné půdy. Hrozny jsou sklízeny ručně, přičemž víno prochází fermentací v malých ocelových nádržích, kde na pěstěných kvasnicích prodlévá osm měsíců, aby následně deset měsíců dozrávalo přímo v lahvi.

Kód Kód: 9003
Jméno značky: Antonio Macanita
Kategorie: Zelené a Azorské víno
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Azorské
? Párování: Maso, Ryby a mořské plody

António Maçanita, původem z Azorských ostrovů, patří mezi nejuznávanější portugalské vinaře, roku 2018 dokonce získal ocenění "Vinař roku". Jeho specialitou jsou mimo jiné téměř zapomenuté odrůdy hroznů, které vrací zpět do užívání.

NajduZboží.cz