Tinto Vulcánico 0,75l

Značka: Antonio Macanita

Červené víno z Azorských ostrovů, další skvělý kousek v naší nabídce, který se vidí jen vzácně. Je výsledkem ojedinělé kombinace hroznů odrůd Tempranillo, Agronòmica, Castelão, Malvarsico, Merlot, Touriga Naçional, Saborinho a Syrah, jež pocházejí z vinic založených v létech 1989-2004 a umístěných na sopečné půdě v bezprostřední blízkosti Atlantiku. Víno má jasné rubínovou barvu a vůni zahradního ovoce, lehce prostoupenou slanými doteky moře a kamene. Chuťově je svěží, poznáme v něm brusinky, višně a ještě nedozrálé maliny, to vše dovršeno dotekem soli a kořeněným, exotickým dojezdem. Vzhledem ke svým vlastnostem se víno hodí k mnoha různým pokrmům, ale nejlépe se páruje s pikantními jídly stylu tuňák s olivami a kapary, nebo i s carpacciem.

Dostupnost Skladem (4 ks)
Možnosti doručení
Kód: 9003
690 Kč 570,25 Kč bez DPH
Tinto Vulcánico 0,75l
Značka: Antonio Macanita
tinto vulcanico 2017 bottle
Novinka
Konkurenční výhody
Dovážíme
přimo z Porta
Doprava
od 89 Kč
Doprava zdarma
od 1500 Kč
Přes 30
značek portského
FOODPLATTER CHEF GRAPES WINE SPAGHETTI BREKFAST MENU BEER FAST FOOD REFRESHMENTS ORGANICFRUIT ICE CREAM COCKTAILBAR SEA FOOD HOT TEA CHEESE STEAK COFFEEBAR SODA WATER EXTRA VIRGINEOIL MILKSHAKE SUSHIBAR ORGANICMILK PIZZA ROASTEDCHICKEN FLAT LINE ICONS RESTAURANT & FOOD
Unikátní portská vína
na objednávku

Tvůrcem tohoto vína je Antonio Maçanita, který je duchovním otcem a propagátorem moderního azorského vinařství. Řada vín Vulcánico má reprezentovat specifický charakter půdy Azorských ostrovů, jeho červené pak pochází z hroznů pěstovaných jen s minimální mechanizací, jež zvýrazňují prvky soli, větru a sopečné půdy. Hrozny jsou sklízeny ručně, přičemž víno prochází fermentací v malých ocelových nádržích, kde na pěstěných kvasnicích prodlévá osm měsíců, aby následně deset měsíců dozrávalo přímo v lahvi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelené a Azorské víno
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené
? Stáří vína: Do 9 let
? Hodí se k: Maso, Ryby a mořské plody
? Typ vína: Azorské

António Maçanita, původem z Azorských ostrovů, patří mezi nejuznávanější portugalské vinaře, roku 2018 dokonce získal ocenění "Vinař roku". Jeho specialitou jsou mimo jiné téměř zapomenuté odrůdy hroznů, které vrací zpět do užívání.

NajduZboží.cz