Cockburn's Fine Ruby 0,75l

Neohodnoceno

Portské víno Cockburn's typu ruby je směsí mladých vín z různých sklizní, jež zrají až tři roky v dubových sudech. Víno má krásně rubínovou barvu a osvěžující aroma zahradního ovoce, zejména třešní a malin. Chuť vína je vyvážená, s výrazným podílem ovoce a dlouhým, elegantním dojezdem. Víno se velmi dobře hodí k tvrdým sýrům a čokoládovým dezertům, ale lze ho konzumovat při jakékoli příležitosti. Po otevření víno doporučujeme spotřebovat do čtyř týdnů.

299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Značku Cockburn’s založili roku 1815 skotští bratři Robert a John Cockburnové, po bouřlivém vývoji ji ale od roku 2010 vlastní rodina Symingtonů, jeden z největších producentů portského. Návrat do rodinných rukou představoval obnovu bývalé slávy značky, jejíž špičková vína kdysi bývala nejdražší ze všech portských. Po roce 1962, když značku převzala nadnárodní firma, začala kvalita upadat, ovšem přechod značky Cockburn's do rukou Symingtonů znamenal i obnovení důrazu na co nejvyšší kvalitu, která je dnes pro portská vína Cockburn's charakteristická.

Kód Kód: 1009
Jméno značky: Cockburns
Kategorie: Standardní portské tawny a ruby
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty, Sýry

Značku Cockburn’s založili roku 1815 skotští bratři Robert a John Cockburnové, po bouřlivém vývoji ji ale od roku 2010 vlastní rodina Symingtonů, jeden z největších producentů portského. Statek Quinta dos Canais je často označován za "klenot" značky, protože právě odtud pocházejí nejkvalitnější, vysoce vyzrálé hrozny

NajduZboží.cz