Cockburn's Quinta dos Canais 2007 0,75l

Neohodnoceno

Toto Single Quinta Vintage portské víno vyniká charakterem a hluboce temnou, purpurovou barvou. Ve vůni odhalíme lehký nádech květin, který se prolíná se sladkostí vyzrálého ovoce, zejména černých třešní a černého rybízu, do níž vstupuje dotek fíků a máty. Chuťově jde o víno plné a až překvapivě hutné, s výraznou chutí švestek a špetky pepře. Vyzrálost vína korunuje hedvábná tříslovinka, jež vínu dodává dlouhý, lehce sušší dojezd. Úžasnou vlastností tohoto vína je, že má stejné chuťové vlastnosti krátce po naplnění do láhve i po dlouhých létech v ní strávených. Víno podáváme při teplotě 15-16°C samostatně nebo k dezertům či vybraným sýrům, a to včetně sýrů s modrou plísní.

1 680 Kč 1 388,43 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Značku Cockburn’s založili roku 1815 skotští bratři Robert a John Cockburnové, po bouřlivém vývoji ji ale od roku 2010 vlastní rodina Symingtonů, jeden z největších producentů portského. Statek Quinta dos Canais je často označován za "klenot" značky, protože právě odtud pocházejí nejkvalitnější, vysoce vyzrálé hrozny, z nichž asi 60 % patří k odrůdám Touriga Nacional a Touriga Franca. Quinta dos Canais Vintage Port je skvostnou ukázkou produkce tohoto statku. Abyste si víno nejvíce vychutnali, je vhodné ho skladovat v horizontální poloze na chladném a temném místě. Po otevření je vhodné víno dekantovat a následně ho spotřebovat do čtyř či pěti dnů.

Kód Kód: 7002
Jméno značky: Quinta dos Canais (Cockburns)
Kategorie: Vintage - nejlepší z nejlepšího
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty, Sýry

Značku Cockburn’s založili roku 1815 skotští bratři Robert a John Cockburnové, po bouřlivém vývoji ji ale od roku 2010 vlastní rodina Symingtonů, jeden z největších producentů portského. Statek Quinta dos Canais je často označován za "klenot" značky, protože právě odtud pocházejí nejkvalitnější, vysoce vyzrálé hrozny

NajduZboží.cz