Barros Colheita 1981 0,75l

Neohodnoceno

Portské víno Barros ročníku 1981 je charakteristické velmi bohatou vůní, v níž se nejvýrazněji projevuje sladkost sušeného ovoce, zejména citrusů a meruněk, a stopa zeleného pepře. Na patře je hedvábné, velmi jemné a je v něm poznat trochu vanilky, v barvě se střídají tóny jantaru s jasnými záblesky oranžové. Má výrazný dojezd, takže nejlépe si ho vychutnáte ve spojení s dezerty, sýry, mandlemi či melounem. Doporučujeme podávat při teplotě 12 až 14ºC.

2 890 Kč 2 388,43 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Značka Barros, kterou roku 1913 založil Manuel de Almeida, patří mezi klasické, vysoce respektované producenty vynikajícího portského vína. Její specialitou jsou vína typu tawny, a to zejména jejich nejvyšší řady, jakou je například právě ročníkové portské - colheitas. Ročník 1981, který Vám nabízíme, patří k nejlepším a víno tohoto ročníku je výsledkem velmi pečlivého procesu: hrozny byly nejdříve odstopkovány, rozmačkány a zkvašeny tak, aby si víno zachovalo co nejvýraznější barvu, vůni i chuť. Fermentace probíhala ve velkých dubových sudech při teplotě 29-30ºC, dokud víno nedosáhlo požadované sladkosti.

Kód Kód: 6008
Jméno značky: Barros
Kategorie: Ročníkové portské (Colheita)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Tawny
? Stáří vína: 40 let a starší
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty, Sýry
Položka byla vyprodána…

Značka Barros, kterou roku 1913 založil Manuel de Almeida, patří mezi klasické, vysoce respektované producenty vynikajícího portského vína. Její specialitou jsou vína typu tawny, a to zejména jejich nejvyšší řady, jakou je například právě ročníkové portské - colheitas.

NajduZboží.cz