Morgadio da Calçada Niepoort Colheita 1998 0,75l

1 hodnocení
Tip
Morgadio Niepoort

Zcela ojedinělé portské víno, které je těžko k sehnání, produkt malého statku Morgadio da Calçada, který spolupracuje se značkou Niepoort. Víno má jasnou a zároveň temnou barvu s pomerančově-hnědavými tóny a velmi jemnou vůni se stopami sušeného ovoce a vanilky. Chuťově je velmi svěží, kulaté, poznáme v něm tóny meruněk a sušených fíků a vychutnáme si dlouhý, plný dojezd s mírnými stopami skořice. Doporučujeme k samostatné spotřebě či k desertům a jiným sladkostem, skvělé je i se sýry a melounem.

1 560 Kč 1 289,26 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Morgadio da Calçada pochází z historické vesnice Provesende, kde sídlí v domě z konce sedmnáctého století. Statek je znám také dlouholetou spoluprací se značkou Niepoort. Rok 1998 přinesl silné deště v zimě a naopak velmi horké a suché léto, což byla kombinace umožňující namíchat jedinečnou směs hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinto Cão, Tinta Francisca, Tinta Amarela, Sousão, Tinta Roriz a dalších, která dala vzniknout vínu, jež 10 let zrálo v dubových sudech a do lahví bylo naplněno roku 2008.

Kód Kód: 6005
Jméno značky: Morgadio da Calçada
Kategorie: Ročníkové portské (Colheita)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Tawny
? Stáří vína: 20-29 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Deserty, Sýry

Morgadio da Calçada pochází z historické vesnice Provesende, kde sídlí v domě z konce sedmnáctého století. Statek je znám také dlouholetou spoluprací se značkou Niepoort.

NajduZboží.cz