Dow's Senhora da Ribeira 2018 0,75l

Neohodnoceno

Portské víno Senhora da Ribeira Vintage ročník 2018 je příkladem famózních vín z tohoto statku, jež jsou zamlada silná a s výraznou tříslovinou, s věkem pak vyzrávají v elegantní nápoj s vůní fialek a máty, pod níž se rozprostírá celá paleta ovocných vůní s nádechem koření. Víno má charakteristický, dlouhý, poměrně suchý dojezd, který je pro vína tohoto producenta příznačný. Víno je vhodné otevřít dvě hodiny předtím, než ho chceme pít, a dekantovat. Podáváme ideálně při teplotě 17-18°C buď po jídle k výrazným sýrům typu gorgonzoly, nebo jako součást jídla, třeba ke steakům.

1 890 Kč 1 561,98 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Quinta Senhora da Ribeira se pyšní pověstí jedné z nejkrásnějších vinic v celém regionu Douro - umístěna je na severním břehu řeky s krásným výhledem, přímo naproti ní pak je další slavný statek Quinta do Vesuvio. Vína pocházející ze statku Senhora da Ribeira patří k těm nejlepším zejména díky skutečnosti, že téměř polovina vinic na statku je starší 25-ti let - hroznů z nich je pomálu, o to však jsou šťavnatější a kvalitnější.

Kód Kód: 7004
Jméno značky: Dow's
Kategorie: Vintage - nejlepší z nejlepšího
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Maso, Sýry

Kořeny značky Dow's se začaly psát roku 1798, kdy se portugalský obchodník Bruno da Silva usadil v Londýně, kam začal dovážet portské víno. Roku 1877 se jeho potomci rozhodli pro spojení s firmou Dow & Co, odkud pochází dnešní jméno. Dnes značka Dow's patří ke klenotům vinařského impéria rodiny Symingtonů.

NajduZboží.cz