Nový text na blogu - Portské jako dárek!

Quinta do Estanho 1997 0,75l

Portské víno typu Vintage roku 1997 má červeno-zlatavou barvu a velmi bohatou vůni, v níž poznáme hutné, koncentrované aróma vyzrálého zahradního ovoce i lékořice. Chuťově jde o víno plné a robustní, s dotekem ostružin a malin. Víno se skvěle hodí k plnotučným sýrům, jako je italská gorgonzola či britský stilton, výborně také ladí s dezerty. Doporučujeme před podáním dekantovat a servírovat při teplotě 17-18ºC.

 
Dostupnost Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
Kód: 7001
1 890 Kč 1 561,98 Kč bez DPH
Quinta do Estanho 1997 0,75l
quinta do Estanho PortoVintage1997 label
Novinka Tip
Konkurenční výhody
Dovážíme
přimo z Porta
Doprava
od 89 Kč
Doprava zdarma
od 1500 Kč
Přes 30
značek portského
FOODPLATTER CHEF GRAPES WINE SPAGHETTI BREKFAST MENU BEER FAST FOOD REFRESHMENTS ORGANICFRUIT ICE CREAM COCKTAILBAR SEA FOOD HOT TEA CHEESE STEAK COFFEEBAR SODA WATER EXTRA VIRGINEOIL MILKSHAKE SUSHIBAR ORGANICMILK PIZZA ROASTEDCHICKEN FLAT LINE ICONS RESTAURANT & FOOD
Unikátní portská vína
na objednávku

Quinta do Estanha, statek, který se pyšní rokem založení 1757, je jedním z nemnoha malých producentů portského, jež si uchovávají nezávislost na velkých značkách. Jeho vinice se nacházejí na příkrých svazích řeky Pinhão v nadmořské výšce 150-400m, na chudé, kamenité půdě, která sice dává malé výnosy, ale zato hrozny na ní vypěstované jsou vysoce kvalitní. Rok 1997 byl velmi neobvyklý: suchá zima, deštivé jaro a studený květen ve spojení s dlouhým, horkým a suchým létem daly vzniknout vínu bohatému na třísloviny a zcela mimořádně kvalitnímu. Hrozny pro vintage tohoto roku se sbíraly ručně do malých košů, aby následně prošly komplikovaným a pečlivým procesem fermentace. Po vyzrání v kádích bylo víno naplněno do lahví na jaře 2000.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vintage - nejlepší z nejlepšího
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: 20-29 let
? Hodí se k: Deserty, Sýry
? Typ vína: Portské

Quinta do Estanha, statek, který se pyšní rokem založení 1757, je jedním z nemnoha malých producentů portského, jež si uchovávají nezávislost na velkých značkách. Jeho vinice se nacházejí na příkrých svazích řeky Pinhão v nadmořské výšce 150-400m, na chudé, kamenité půdě, která sice dává malé výnosy, ale zato hrozny na ní vypěstované jsou vysoce kvalitní.

NajduZboží.cz