Quinta do Estanho 1997 0,75l

Neohodnoceno
Novinka Tip
quinta do Estanho PortoVintage1997 label

Portské víno typu Vintage roku 1997 má červeno-zlatavou barvu a velmi bohatou vůni, v níž poznáme hutné, koncentrované aróma vyzrálého zahradního ovoce i lékořice. Chuťově jde o víno plné a robustní, s dotekem ostružin a malin. Víno se skvěle hodí k plnotučným sýrům, jako je italská gorgonzola či britský stilton, výborně také ladí s dezerty. Doporučujeme před podáním dekantovat a servírovat při teplotě 17-18ºC.

 
1 890 Kč 1 561,98 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Quinta do Estanha, statek, který se pyšní rokem založení 1757, je jedním z nemnoha malých producentů portského, jež si uchovávají nezávislost na velkých značkách. Jeho vinice se nacházejí na příkrých svazích řeky Pinhão v nadmořské výšce 150-400m, na chudé, kamenité půdě, která sice dává malé výnosy, ale zato hrozny na ní vypěstované jsou vysoce kvalitní. Rok 1997 byl velmi neobvyklý: suchá zima, deštivé jaro a studený květen ve spojení s dlouhým, horkým a suchým létem daly vzniknout vínu bohatému na třísloviny a zcela mimořádně kvalitnímu. Hrozny pro vintage tohoto roku se sbíraly ručně do malých košů, aby následně prošly komplikovaným a pečlivým procesem fermentace. Po vyzrání v kádích bylo víno naplněno do lahví na jaře 2000.

Kód Kód: 7001
Jméno značky: Quinta do Estanho
Kategorie: Vintage - nejlepší z nejlepšího
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: 20-29 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty, Sýry

Quinta do Estanha, statek, který se pyšní rokem založení 1757, je jedním z nemnoha malých producentů portského, jež si uchovávají nezávislost na velkých značkách. Jeho vinice se nacházejí na příkrých svazích řeky Pinhão v nadmořské výšce 150-400m, na chudé, kamenité půdě, která sice dává malé výnosy, ale zato hrozny na ní vypěstované jsou vysoce kvalitní.

NajduZboží.cz