Quinta do Vesúvio 2013 0,75l

1 hodnocení

Quinta do Vesuvio 2013 Single Quinta Vintage je výrazné portské víno s tóny květin a černého rybízu a s výraznou a přitažlivou vůní, za níž stojí neobvyklé propojení hroznů odrůd Touriga Nacional a Alicante Bouschet. Kromě těchto dvou odrůd se používají i další, úhrnem tedy víno sestává z 65% Touriga Nacional, 10% Tinta Barroca, 12% Alicante Bouschet a 13% tvoří směsice odrůd Touriga Franca and Sousão, jež vínu dodávají komplexnost a kořeněný odstín. Celkově je víno plné, s výraznou tříslovinou a chutí na patře. Lze ho pít mladé, ale lze ho v láhvi také uchovávat dlouhá desetiletí, během nichž bude dále zrát a rozvíjet se.

2 490 Kč 2 057,85 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Co dodat? Jak říká známý slogan, Quinta do Vesúvio je "statek všech statků", ikona a legenda, která svou kvalitou stojí nade všemi. Nejen že se nachází v jedné z nejlepších oblastí řeky Douro, ale i jeho vinice patří k nejstarším a nejkvalitnějším. Rozprostírají se na sedmi pahorcích a v jednatřiceti údolích a dohromady tvoří unikátní celek, který od roku 1989 spravuje rodina Symingtonů. Za posledních třicet let dokázal statek Quinta do Vesúvio vyprodukovat vína kategorie vintage, jež jsou jinak relativně vzácná, v každém jednotlivém roce až na tři výjimky, což se jinak nikomu nepodařilo.

Kód Kód: 7005
Jméno značky: Quinta do Vesúvio
Kategorie: Vintage - nejlepší z nejlepšího
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Čokoláda

Quinta do Vesúvio je "statek všech statků", ikona a legenda, která svou kvalitou stojí nade všemi. Nejen že se nachází v jedné z nejlepších oblastí řeky Douro, ale i jeho vinice patří k nejstarším a nejkvalitnějším. Rozprostírají se na sedmi pahorcích a v jednatřiceti údolích a dohromady tvoří unikátní celek, který od roku 1989 spravuje rodina Symingtonů.

NajduZboží.cz