DR LBV 2011 0,75l

1 hodnocení
Novinka
DR LBV2011

Pozdně lahvované portské víno DR ročníku 2011 vyniká výraznou vůní zahradního ovoce, na patře je pak pozoruhodné plnou chutí se sladkou tříslovinou, jež vínu propůjčuje schopnost dále zrát i po naplnění do láhve. Víno je možné pít samostatně, výborně se hodí ke sladkostem a kvalitním sýrům

639 Kč 528,10 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Statek Quinta da Levandeira do Roncão, odkud značka DR pochází, se nachází ve Vilarinho de Cotas, ležícím v samém srdci regionu Cima Corgo. Na rozloze cca 45 hektarů zde pěstují hrozny, z nichž pocházejí všechny varianty portského DR. LBV ročníku 2011 pochází z klasických odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca,Tinta Roriz a Tinta Barroca. Doporučujeme konzumovat při teplotě 16-18 °C, přičemž v ideálním případě je vhodné (ale nikoli nutné) víno před rozlitím dekantovat.

Kód Kód: 3005
Jméno značky: DR
Kategorie: Late Bottled Vintage (LBV)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Čokoláda, Sýry

DR je poměrně nová, nicméně již velmi oblíbená a kvalitní značka portského, která na trh vstoupila roku 2006. Statek Quinta da Levandeira do Roncão, odkud značka DR pochází, se nachází ve Vilarinho de Cotas, ležícím v samém srdci regionu Cima Corgo. Na rozloze cca 45 hektarů zde pěstují hrozny, z nichž pocházejí všechny varianty portského DR.

NajduZboží.cz