Quinta do Noval LBV 2013 nefiltrované 0,75l

1 hodnocení
Novinka
quinta do noval lbv 2013 removebg preview

Unikátní portské víno, jak to je u statku Quinta do Noval časté, tvořené směsí hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão a Sousão. Čtyři až pět let zraje v dřevěných kádích bez jakékoli flitrace a po naplnění do lahví má velký potenciál dalšího zrání. Je temně rubínové barvy, se silnou a zároveň jemnou vůní, chuťově velmi bohaté s tóny lesního ovoce a koření. Velmi aromatické. Toto konkrétní víno bylo plněno do lahví v prosinci 2018.

729 Kč 602,48 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

První zmínka o statku Quinta do Noval je z roku 1715, nicméně jeho sláva se začala rozvíjet poté, kdy ho roku 1894 získal António José da Silva, obchodník z Porta. Quinta do Noval se proslavilo zejména poté, když roku 1931 jako téměř jediné vinařství deklarovalo své víno jako Vintage. V dnešní době Quinta do Noval hospodaří celkem na 145 hektarech vinic, z nichž některé patří k naprosto nejlepším v celém regionu Douro. Není divu, že právě z Quinta do Noval pocházejí některá z vůbec nejdražších portských, jaká jsou k dostání - mezi nimi na prvním místě Quinta do Noval Nacional Vintage, zcela mimořádné portské z malého kousku půdu v samém srdci Quinta do Noval.

Kód Kód: 3004
Jméno značky: Quinta do Noval
Kategorie: Late Bottled Vintage (LBV)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Čokoláda, Sýry

První zmínka o statku Quinta do Noval je z roku 1715, nicméně jeho sláva se začala rozvíjet poté, kdy ho roku 1894 získal António José da Silva, obchodník z Porta. Quinta do Noval se proslavilo zejména poté, když roku 1931 jako téměř jediné vinařství deklarovalo své víno jako Vintage. V dnešní době Quinta do Noval hospodaří celkem na 145 hektarech vinic, z nichž některé patří k naprosto nejlepším v celém regionu Douro.

NajduZboží.cz