DR 10 anos 0,75l

Neohodnoceno

Desetileté portské víno dnes velmi populární značky DR, vzniklé ze směsi hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinta Barroca, má krásnou jantarovou barvu, kouřové aroma a chuť sušeného ovoce s nádechem dřeva. Na patře je plné, komplexní a s dlouhým dojezdem. Výrobce doporučuje konzumovat hlavně jako digestiv ke sladkostem, oříškům a praženým mandlím, ideálně v teplotě 18ºC nebo mírně chladnější.

689 Kč 569,42 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Statek Quinta da Levandeira do Roncão, odkud značka DR pochází, se nachází ve Vilarinho de Cotas, ležícím v samém srdci regionu Cima Corgo. Na rozloze cca 45 hektarů zde pěstují hrozny, z nichž pocházejí všechny varianty portského DR. Desetiletá portská vína se chuťově podobají vínu typu reserva, jsou ovšem plnější a často s výrazným nádechem malin a skořice.

Kód Kód: 5004
Jméno značky: DR
Kategorie: Portské s uvedením věku (10, 20, 30, 40 let)
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Tawny
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty

DR je poměrně nová, nicméně již velmi oblíbená a kvalitní značka portského, která na trh vstoupila roku 2006. Statek Quinta da Levandeira do Roncão, odkud značka DR pochází, se nachází ve Vilarinho de Cotas, ležícím v samém srdci regionu Cima Corgo. Na rozloze cca 45 hektarů zde pěstují hrozny, z nichž pocházejí všechny varianty portského DR.

NajduZboží.cz