Quinta do Noval Black Ruby Reserva 0,75l

Neohodnoceno
Tip
noval black reserva ruby

Portské víno Noval Black Reserva je dalším mimořádným produktem statku Quinta do Noval, který je označován jako nový styl portského a skvělý příklad stylu portského, jímž je Quinta do Noval proslavená. Víno pochází z hroznů odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão a Sousão, přičemž část z nich je z vinic producenta, zbytek pak z výhradně prvotřídních vinic regionu Douro. Noval Black je směsicí vín o stáří 2-3 roky, jež jsou z jedné polovina fermentována v tradičních kádích, z druhé v ocelových nádržích při stálé teplotě 24°C. Právě tato neobvyklá kombinace vínu dodává jeho unikátní vlastnosti. Portské Noval Black vyniká temnou barvou a velmi bohatou chutí ovoce a jemného koření. Doporučujeme ho konzumovat chlazené na teplotu 7-8°C jako aperitiv, ideálně pak ladí s hořkou čokoládou.

629 Kč 519,83 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

První zmínka o statku Quinta do Noval je z roku 1715, nicméně jeho sláva se začala rozvíjet poté, kdy ho roku 1894 získal António José da Silva, obchodník z Porta. Quinta do Noval se proslavilo zejména poté, když roku 1931 jako téměř jediné vinařství deklarovalo své víno jako Vintage. V dnešní době Quinta do Noval hospodaří celkem na 145 hektarech vinic, z nichž některé patří k naprosto nejlepším v celém regionu Douro. Není divu, že právě z Quinta do Noval pocházejí některá z vůbec nejdražších portských, jaká jsou k dostání - mezi nimi na prvním místě Quinta do Noval Nacional Vintage, zcela mimořádné portské z malého kousku půdu v samém srdci Quinta do Noval.

Kód Kód: 2005
Jméno značky: Quinta do Noval
Kategorie: Reservní portské
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Čokoláda

První zmínka o statku Quinta do Noval je z roku 1715, nicméně jeho sláva se začala rozvíjet poté, kdy ho roku 1894 získal António José da Silva, obchodník z Porta. Quinta do Noval se proslavilo zejména poté, když roku 1931 jako téměř jediné vinařství deklarovalo své víno jako Vintage. V dnešní době Quinta do Noval hospodaří celkem na 145 hektarech vinic, z nichž některé patří k naprosto nejlepším v celém regionu Douro.

NajduZboží.cz