Noble & Murat 10 Years White Dry 0,75l

1 hodnocení
Novinka Tip
NobleMurat DryWhite10y

Desetileté bílé portské víno značky Noble & Murat je opravdovým unikátem, který je velmi obtížné najít. Víno má žlutavou barvu s pomerančovými záblesky, ve vůni zprvu rozeznáme čerstvé meruňky, po nichž následují oříšky a marcipán. Na patře je víno jemné a sladké, s příchutí meruněk, marcipánu, ořechů a s dřevitým podtónem. Jde o nádherně plné víno, s pestrou kyselinkou a jemným, dlouze doznívajícím dojezdem.

889 Kč 734,71 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Noble & Murat, založená roku 1831, bývala původně obchodní společnost a proslavila se mimo jiné jako jeden z prvních dodavatelů portského, který začal razit víno typu LBV. V průběhu dvacátého století její pověst upadala, avšak jen do doby, kdy ji v roce 2012 převzali Alexandre Botelho a Antonio Taveira. Noví majitelé tradiční značce vdechli svěží rytmus a velmi rychle ji pozvedli k dřívější slávě. Srdcem značky je statek Quinta do Bragao, nacházející se uprostřed údolí řeky Pinhao nedaleko od Quinta do Noval, přičemž většina produkce pochází ze čtyř velmi starých vinic produkujících mimořádná vína. Produkty značky Noble & Murat jsou skutečnou vzácností, například desetiletého portského byly v roce 2019 vyprodukovány jen dva tisíce lahví.

 
Kód Kód: 4004
Jméno značky: Noble & Murat
Kategorie: Speciální bílé
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Sýry

Noble & Murat, založená roku 1831, bývala původně obchodní společnost a proslavila se mimo jiné jako jeden z prvních dodavatelů portského, který začal razit víno typu LBV. V průběhu dvacátého století její pověst upadala, avšak jen do doby, kdy ji v roce 2012 převzali Alexandre Botelho a Antonio Taveira. Noví majitelé tradiční značce vdechli svěží rytmus a velmi rychle ji pozvedli k dřívější slávě.

NajduZboží.cz