Porto Niepoort Junior Tinto Ruby 0,75l

1 hodnocení

Portské víno Niepoort Junior Tinto Ruby je příjemné, lehké, nicméně vysoce kvalitní víno moderního stylu, jež pochází ze směsi pečlivě vybraných vín zrajících 3-4 roky. Je jasně rudé barvy s lákavou vůní, v níž vynikají tóny zralého zahradního ovoce, zejména švestek a ostružin, s dotekem hořké čokolády a kakaa. Na patře je hladké, s výraznou tříslovinkou, ale kulaté a jemné. Ve spojení s příjemnou kyselinkou tak vzniká velmi vyvážené víno, jež se výborně pojí s čokoládovými deserty. Můžeme ho ale pít i k jakýmkoli sýrům či samo o sobě, skvěle se ovšem hodí i ke steakům, obzvláště ve spojení s pepřovou omáčkou. 

569 Kč 470,25 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Porto Niepoort je prémiová značka portského, jež je v rukou rodiny Niepoortů již od roku 1842. V současnosti se o její kvalitu stará již pátá generace majitelů. Hrozny, z nichž Ruby Reserve vzniká, pocházejí z vinic regionu Cima Corgo, jsou odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinto Cão, Tinta Francisca, Tinta Amarela, Sousão a Tinta Roriz, fermentovány jsou ve velkých kádích a víno poté zraje ve velkých dubových sudech. Následně se z nich míchá výsledná směs, která tak získá všechny požadované vlastnosti.

 

Kód Kód: 2004
Jméno značky: Porto Niepoort
Kategorie: Reservní portské
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Červené, Ruby
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Deserty, Maso, Sýry

Porto Niepoort je prémiová značka portského, jež je v rukou rodiny Niepoortů již od roku 1842. V současnosti se o její kvalitu stará již pátá generace majitelů.

NajduZboží.cz