Dow's White 0,75l

2 hodnocení

Bílé portské víno Dow’s je ve velké většině produktem statku Quinta do Sol, který patří mezi hlavní centra firmy Dow's. Pro jeho výrobu se používají výhradně tradiční odrůdy bílého vína z údolí řeky Douro. Klíčem k jeho lehké a příjemé chuti je fermentace, která probíhá s naprostým vyloučením slupek hroznů při teplotě pouze 18-22ºC. Víno je určeno k přímé konzumaci.

299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Bílé portské je poněkud méně obvyklou kategorií, která se stává populárnější teprve v posledních létech. Obvykle zraje jeden rok ve velkých dubových nádržích, aby následně zrání pokračovalo v menších dubových sudech. Chuťově v něm převládají stopy citrusů, ale také třeba meruněk, pečených jablek či pražených oříšků. Je velmi populárním základem pro koktejl, ve kterém se podává ve směsi s tonikem.

Kód Kód: 1005
Jméno značky: Dow's
Kategorie: Standardní portské bílé a růžové
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv

Kořeny značky Dow's se začaly psát roku 1798, kdy se portugalský obchodník Bruno da Silva usadil v Londýně, kam začal dovážet portské víno. Roku 1877 se jeho potomci rozhodli pro spojení s firmou Dow & Co, odkud pochází dnešní jméno. Dnes značka Dow's patří ke klenotům vinařského impéria rodiny Symingtonů.

NajduZboží.cz