Nový text na blogu - Portské jako dárek!

Dow's White 0,75l

Značka: Dow's

Bílé portské víno Dow’s je ve velké většině produktem statku Quinta do Sol, který patří mezi hlavní centra firmy Dow's. Pro jeho výrobu se používají výhradně tradiční odrůdy bílého vína z údolí řeky Douro. Klíčem k jeho lehké a příjemé chuti je fermentace, která probíhá s naprostým vyloučením slupek hroznů při teplotě pouze 18-22ºC. Víno je určeno k přímé konzumaci.

Dostupnost Skladem (5 ks)
Možnosti doručení
Kód: 1005
299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Dow's White 0,75l
Značka: Dow's
Konkurenční výhody
Dovážíme
přimo z Porta
Doprava
od 89 Kč
Doprava zdarma
od 1500 Kč
Přes 30
značek portského
FOODPLATTER CHEF GRAPES WINE SPAGHETTI BREKFAST MENU BEER FAST FOOD REFRESHMENTS ORGANICFRUIT ICE CREAM COCKTAILBAR SEA FOOD HOT TEA CHEESE STEAK COFFEEBAR SODA WATER EXTRA VIRGINEOIL MILKSHAKE SUSHIBAR ORGANICMILK PIZZA ROASTEDCHICKEN FLAT LINE ICONS RESTAURANT & FOOD
Unikátní portská vína
na objednávku

Bílé portské je poněkud méně obvyklou kategorií, která se stává populárnější teprve v posledních létech. Obvykle zraje jeden rok ve velkých dubových nádržích, aby následně zrání pokračovalo v menších dubových sudech. Chuťově v něm převládají stopy citrusů, ale také třeba meruněk, pečených jablek či pražených oříšků. Je velmi populárním základem pro koktejl, ve kterém se podává ve směsi s tonikem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Standardní portské bílé a růžové
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Hodí se k: Aperitiv, digestiv
? Typ vína: Portské

Kořeny značky Dow's se začaly psát roku 1798, kdy se portugalský obchodník Bruno da Silva usadil v Londýně, kam začal dovážet portské víno. Roku 1877 se jeho potomci rozhodli pro spojení s firmou Dow & Co, odkud pochází dnešní jméno. Dnes značka Dow's patří ke klenotům vinařského impéria rodiny Symingtonů.

NajduZboží.cz