Rozés Reserva Branco 6 anos 0,75l

Neohodnoceno

Portské víno temně zlaté barvy a komplexní vůně, v níž vyniká vanilka a cítíme v ní i stopy ovoce a koření. Na patře je víno výrazné, se stopami zralých ořechů a kandovaných pomerančů, s dlouhým, sametovým dojezdem. Je vynikající ke zvěřině nebo praženým mandlím, výborně chutná i s ořechovými deserty, pudinkem či zmrzlinou.

679 Kč 561,16 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Když roku 1855 Ostende Rozés, obchodník s vínem z francouzského Bordeaux, založil stejnojmennou společnost, začala se psát historie této značky. Na počátku dvacátého století se firma přesunula do Vila Nova de Gaïa, epicentra obchodu s portským, kde sídlí dodnes. Potská vína Rozés jsou elegantní, bohatá a vyvážená, mnohá z nich pak pocházejí ze špičkových vinic vlastněných přímo značkou Rozés. 

Šestileté reservní bílé portské je vhodné skladovat vzpřímeně, za stálé teploty a mimo dosah přímého světla. Po otevření je nutno láhev spotřebovat do pěti měsíců, výskyt sedimentu není na závadu. Toto konkrétní portské pochází z nejlepších, pečlivě vybraných bílých hroznů, jež po sklizni a fermentaci dávají víno zrající šest, ale někdy i sedm let v dubových sudech.

 
 
Kód Kód: 4003
Jméno značky: Rozes
Kategorie: Speciální bílé
Hmotnost: 1.4 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: Do 9 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Deserty, Maso

Když roku 1855 Ostende Rozés, obchodník s vínem z francouzského Bordeaux, založil stejnojmennou společnost, začala se psát historie této značky. Na počátku dvacátého století se firma přesunula do Vila Nova de Gaïa, epicentra obchodu s portským, kde sídlí dodnes.

NajduZboží.cz