Rozés branco 10 anos 0,5l

Neohodnoceno

Vyzrálé bílé portské víno s dobou zrání 10 let. Má jasnou, zlatavě-jantarovou barvu a vůni sušených broskví, rozinek a hrušky. Na patře je mírně vyzrálé, s příchutí sušeného ovoce, pikantního koření a stopou jemné křídové minerality. Dojezd se vyznačuje odeznívající tříslovinkou se stopou bílého pepře. Doporučujeme podávat vychlazené na 10-12°C jako aperitiv nebo k desertům.

529 Kč 437,19 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Když roku 1855 Ostende Rozés, obchodník s vínem z francouzského Bordeaux, založil stejnojmennou společnost, začala se psát historie této značky. Na počátku dvacátého století se firma přesunula do Vila Nova de Gaïa, epicentra obchodu s portským, kde sídlí dodnes. Potská vína Rozés jsou elegantní, bohatá a vyvážená, mnohá z nich pak pocházejí ze špičkových vinic vlastněných přímo značkou Rozés. Víno je možno skladovat ve vzpřímené pozici, za stálé teploty a mimo přímé denní světlo. Po otevření je třeba ho spotřebovat do pěti měsíců. V portském tohoto typu se v průběhu doby může vytvořit usazenina, doporučujeme tedy rozlévat opatrně, aby zůstala u dna. 

Kód Kód: 4001
Jméno značky: Rozes
Kategorie: Speciální bílé
Hmotnost: 1 kg
? Barva vína: Bílé
? Stáří vína: 10-19 let
? Typ vína: Portské
? Párování: Aperitiv, digestiv, Deserty

Když roku 1855 Ostende Rozés, obchodník s vínem z francouzského Bordeaux, založil stejnojmennou společnost, začala se psát historie této značky. Na počátku dvacátého století se firma přesunula do Vila Nova de Gaïa, epicentra obchodu s portským, kde sídlí dodnes.

NajduZboží.cz